Arredo İSGÜM İşbirliği ile İş Güvenliği Eğitimlerine Devam Ediyor

Arredo Design personeline yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri programına devam ediyor. İşletme Genel Müdürü Mustafa Onuk , İSGÜM Ltd. işbirliği ile bir dizi bilgilendirme ve eğitim programları düzenlediklerini ve sektörel iş sağlığı güvenliği konularıyla eğitimlerin devam edeceğini açıkladı. İş sağlığı ve güvenliğinin önemine değinen Onuk “Önlemek, ödemekten ucuzdur mantığı ile hareket ederek işyerlerinde tehlike kaynaklarını ortaya çıkartıp, bunlardan oluşabilecek riskleri kontrol altına alıp, olabilecek kazaların azaltılabileceğini ve tehlikeli ortamların ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

Arredo olarak önceliğimiz çalışan personelimizin sağlığı ve güvenliğidir. Bir tek personelimizin burnunun kanamasına müsaade etmeyiz. Dolayısıyla işçi sağlığı, iş güvenliği ve bu alanda verilen eğitimleri önemsiyoruz” dedi. Mesleki risklerden korunmaları için eğitici bilgiler vererek, çalışanlarımızın güvenliğinin sağlanması ve hizmet kalitesinin arttırılmasını hedeflemekteyiz.” açıklamasında bulundu.

Eğitim hakkında bilgi veren, İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi (İSGÜM LTD.) adına İSG Uzmanı Eğitmen Umut KURŞUN ;

Bir çok sektörde güvensiz davranışlar ve yetersiz güvenlik tedbirleri yüzünden birçok çalışan yaralanmakta, hatta hayatını kaybetmektedir. Hedefimiz yapılan bu gibi eğitimlerle çalışanların tehlikenin farkına varmasını sağlamak ve kazaları asgariye indirip, daha güvenli ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamaktır” İsg bir kültürdür , süreçtir, sürekli iyileştirme , sürekli denetim , sürekli eğitim gerektirir iyi bir eğitim denetim ve talimatlarla iş kazalarının % 98’i önlenir , diye sözlerine ekledi.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.